Bycia ustawiają się z salonu


Rymanów-Zdrój to cienkie uzdrowisko ulokowane w północnej części Beskidu Niskiego. Wypoczywa w ładnej dolinie potoku Tabor a objęte jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Założone w odwrotnej połowie XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w działaniu dzieci, a także w terapiach pań z chorobami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz narządów ruchu. Za datę założenia uzdrowiska widzi się rok 1876 r., skoro więc Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, gdy zaprezentowało się po badaniach, wielkim stężeniu jodu i żelaza. W bieżących latach mówione były chodzenia innych źródeł, którym zarządzał chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto planować uzdrowisko, które zadebiutowało na prezentacji przyrodniczej w Krakowie w 1882 r. Znacznie szybko otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie występowały i wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, i nad zalewem Tabor wytyczono park z alejkami spacerowymi. Z kluczowej zabudowy Rymanowa-Zdroju do krajowych czasów przeszło niewiele, ze powodu na aktualne, że przetoczył się tędy front Także i II wojny światowej. Dziś zauważyć można niemało przebudowanych dość mocno uzdrowiskowych willi, w ostatnim Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz podniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z pięknym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, prowadzącym się wzdłuż Taboru. Istnieje tu cisza i dokładnie, co służy spokojowi i terapiom. Nowoczesne sposoby medyczne można uzupełniać spacerami po strony. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z pomieszczeniami odpoczynku. Rozwijają one na bliskie wzgórza do szybkiego Iwonicza Zdroju czy do nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych z nich ustawiono dodatki do ćwiczeń, tworząc szlaki powiązane z siłownią na pustym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - samodzielne pozostawania z niezależnymi wejściami z zewnątrz budynku, dającymi wrażenie dyskrecji, komfortu oraz zabezpieczenia pobytu.

Noclegi w tymże centrum Rymanowa Zdroju w pobliżu Parku Zdrojowego, to młoda strefa uzdrowiskowa gwarantująca dobry wypoczynek, pobudzająca do ruchów oraz aktywnego wypoczynku. Możliwość zastosowania z ambulatoryjnych zabiegów leczniczych przekazywanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia ustawiają się z salonu, sypialni, w wykonywa wyposażonej kuchni lub aneksu kuchennego, łazienki i tarasu lub balkonu.

We wszystkich miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do możliwości Państwa jest ogródek z polem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe noclegi rymanow zdroj na rowery, wózki oraz wspólna pralka. Miejsca postojowe przy działki czy na relacji osiedlowej.

Tagi dla artykułu

usługi